H ethelon ανακοινώνει την έναρξη του Προγράμματος Κινητοποίησης 65+ για την ομαλή μετάβαση των ανθρώπων της τρίτης ηλικίας στη συνταξιοδότηση μέσω προγραμμάτων εθελοντισμού και δια βίου μάθησης.

Στα πλαίσια του προγράμματος ανακοινώνουμε δύο (2) θέσεις έμμισθης εργασίας.

Full time Project Manager – περιοχή Αθήνα, Μαρούσι

Part time Project Manager – περιοχή Αθήνα, Μαρούσι

Συμβόλαιο: 6μηνο (δυνατότητα επέκτασης για 18 μήνες)

Περιγραφή Θέσης Full Time Project Manager:

  • Συντονισμός της ομάδας του προγράμματος (Αθήνα- Θεσσαλονίκη)
  • Διαχείριση  budget προγράμματος
  • Διοργάνωση ενημερωτικών σεμιναρίων για το πρόγραμμα
  • Δημιουργία περαιτέρω συνεργασιών για την ανάπτυξη του προγράμματος
  • Καταγραφή ποιοτικών και ποσοτικών reports
  • Επικοινωνία με τους φορείς του προγράμματος καθώς και με τους ενδιαφερόμενους συμμετέχοντες
  • Διοργάνωση κοινωνικών  και ψυχαγωγικών δράσεων, σεμιναρίων υγείας και σεμιναρίων δια βίου μάθηση όπως Η/Υ  και ξένες γλώσσες
  • Συνεργασία με την ομάδα της ethelon για προβολή και προώθηση του προγράμματος
  • Συμμετοχή και υποστήριξη υπολοίπων δράσεων του οργανισμού

Περιγραφή Θέσης Part Time Project Manager:

  • Συνεργασία με την ομάδα της ethelon για προβολή του προγράμματος

Προσόντα:

  • Πτυχίο Οργάνωσης και Διοίκισης Επιχειρήσεων ή παρεμφερές (για τη θέση full time)
  • Εμπειρία στο project management
  • Πάνω από δύο χρόνια ανάλογης εργασιακής εμπειρίας (για τη θέση full time)
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (excel, PP, word, εμπειρία δημιουργίας παρουσιάσεων)
  • Να συμμερίζεται το όραμα της ethelon για τη προώθηση της αξίας του εθελοντισμού
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε εθελοντισμό

Η ethelon αποτελεί τη συγχώνευση των οργανισμών GloVo και Volynteer4Greece. Όραμά μας είναι η εδραίωση της αξίας του εθελοντισμού στην ελληνική κοινωνία και η σύνδεση εθελοντών, ΜΚΟ και εταιρειών.

Αιτήσεις μέχρι τις 2/3/2017.

——-  Οι αιτήσεις έχουν κλείσει. Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον! ——-

0 Comments