Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)
Δημοσιευμένη
Οκτώβριος 17, 2023
Τοποθεσία
Δάφνη (Εθνικής Αντιστάσεως 47), Greece
Κατηγορία
Τύπος θέσης
Νομός
Αττικής

Περιγραφή

Ο οργανισμός Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) έχει συμπληρώσει τα 27
χρόνια λειτουργίας του στην Ελλάδα σαν μέλος του παγκόσμιου αντίστοιχου
οργανισμού. Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) εκπληρώνει την πιο βαθιά επιθυμία παιδιών 3 έως 18 ετών που αντιμετωπίζουν μία πολύ σοβαρή ασθένεια.

Περιγραφή Θέσης:
• Υποστήριξη συντονισμού & οργανωτικής διαδικασίας προγράμματος «Αστέρι της Ευχής»
• Οργάνωση και υλοποίηση επικοινωνίας με εκπαιδευτικές μονάδες
• Συντονισμός εθελοντών

Προσόντα:
• Υψηλό αίσθημα ευθύνης και οργανωτικότητας
• Αίσθημα ομαδικότητας
• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Άριστη γνώση υπολογιστή και MS Office (βασικότερα Word, Excel, Outlook)
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών & οργάνωσης

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ "ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ"
Μέσω του προγράμματος Αστέρι της Ευχής του Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή
Ελλάδος), το οποίο υλοποιείται σε όλα τα σχολεία με την άδεια του Υπουργείου
Παιδείας και Θρησκευμάτων τα τελευταία 25 χρόνια, δίνεται η δυνατότητα σε κάθε παιδί με το συμβολικό ποσό των 2€, να αποκτήσει το δικό του Αστέρι της Ευχής! Ένα χάρτινο αστέρι στο πίσω μέρος του οποίου ο καθένας μπορεί να γράψει τη δική του Ευχή, "μαγικά" μεταμορφώνεται σε Αστέρι Αγάπης και φωτίζει τη ζωή ενός λιγότερο τυχερού παιδιού, που παλεύει για τη ζωή του!
Για να καταφέρουν να ταξιδέψουν τα αστέρια μας σε όλα τα σχολεία της Ελλάδας, χρειαζόμαστε μια ομάδα με όρεξη και διάθεση, που θα μας υποστηρίξει στην επικοινωνία με τα σχολεία, την παραγγελειοληψία, την προετοιμασία και την αποστολή παραγγελιών και όλοι μαζί να καταφέρουμε να εκπληρώσουμε ακόμα περισσότερες ευχές παιδιών!

ΑΣΤΕΡΟΤΗΛΕΦΩΝΑ
Ξεκινάμε 31/10/22 έως 21/12/23  (09:00-15:00)

ΑΣΤΕΡΟΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ
Ξεκινάμε 06/11/22 έως 21/12/23  (12:00-17:30)

ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ
Αναζητούμε μία ομάδα Αστερούλιδες για να στελεχώσουν την ομάδα του αστεριού καθημερινά στα γραφεία μας το διάστημα 31/10/23-21/12/23.
Οι εθελοντές θα χρειαστεί να δεσμευτούν για την περίοδο της δράσης.

Γιατί να προσφέρεις στον οργανισμό μας

* Συγκεντρώνεις εμπειρίες υπευθυνότητας, ομαδικότητας και συνεργασίας
* Δημιουργική αξιοποίηση του χρόνου σου σε συνδυασμό με την ευγενή ενίσχυση
των σκοπών του Οργανισμού
* Εξάσκηση των ικανοτήτων σου
* Κοινωνικοποίηση μέσω του δικτύου εθελοντών του Οργανισμού
* Γνωριμία με ένα από τα μεγαλύτερα εκπαιδευτικά προγράμματα πανελλαδικά
* Βεβαίωση εθελοντικής εργασίας & συστατική επιστολή εφόσον ζητηθεί
Εκτέλεση
Drag&Drop εδώ τα αρχεία σας Αναζήτηση αρχείων ...